Odolion usytuowany jest pomiędzy dwoma miastami. Najbliżej położonym miastem z jednej strony jest Aleksandrów Kujawski z drugiej zaś uzdrowisko Ciechocinek. Region ten wchodzi w skład tzw. pasa „Doliny Wisły”. W odległości około 25 km znajduje się gród Kopernika Toruń. Odolion dzięki swojemu położeniu i urokowi stawia na rozwój turystyki. Walory klimatyczne, krajobrazowe i geograficzne składają się na osobliwą atrakcyjność miejscowości. Odolion charakteryzuje się bardzo dobrymi połączeniami komunikacji kolejowej i autobusowej. W Odolionie znajduje się wiele terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową i usługową.

Na terenie wsi występują działki częściowo wykorzystane na potrzeby inwestycyjne o charakterze przemysłowym. W bieżącym roku rozpoczęto prace budowlane w kierunku budowy sieci kanalizacji sanitarnej z przykanalikami.

Miejscowość liczy 831 mieszkańców (dane z dnia 24.11.2015 r.)

WARTO ZOBACZYĆ:
- obelisk Ofiar w Odolionie z tablicą inskrypcyjną, znajdujący się w lesie, tuż przy czarnym szlaku turystycznym Otłoczyn - Kuczek, na północny-zachód od Odolionu. Podczas drugiej wojny światowej Niemcy dokonywali masowych egzekucji na okolicznych mieszkańcach,
- nowy kościół rzymsko- katolicki p.w. Matki Bożej Fatimskiej.

 

Strona internetowa sołectwa prowadzona przez sołtysa.

 

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTB-nmW-GTDLoRvXf4LyjOFBGejSbcdctw9Pr_QMs0TDMHoZkvi0w

© 2015 Gmina Aleksandrów Kujawski

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Aleksandrów Kujawski przyjazna (nie)pełnosprawnym mieszkańcom" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.