Przybranowo jest jedną z większych miejscowości w gminie, graniczy z sołectwami: Wólka, Podgaj, Służewo, Poczałkowo i Ostrowąs. Przez wieś przebiega ważny szlak i trakt historyczny: Szlak Powstania Styczniowego na Kujawach.

Wieś posiada dobre położenie komunikacyjne, przebiega droga powiatowa i wojewódzka. Większość terenu Przybranowa użytkowana jest rolniczo. Wśród upraw tradycyjnych można wyróżnić uprawę zbóż (pszenica, żyto, owies, jęczmień, i ich mieszanki), ziemniaków, buraków cukrowych oraz upraw warzywnych.

W miejscowości znajduje się Publiczna Szkoła Podstawowa im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” oraz kompleks boisk powstały w ramach rządowego programu „Moje Boisko Orlik 2012”, wraz z szatniami i zapleczem socjalnym.

Miejscowość liczy 632 mieszkańców (dane z dnia 24.11.2015 r.)

WARTO ZOBACZYĆ: zabytkowy dwór z 1900 r.; szczątkowe pozostałości parku z ok. XIX w.

 

 

© 2015 Gmina Aleksandrów Kujawski

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Aleksandrów Kujawski przyjazna (nie)pełnosprawnym mieszkańcom" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.