Otwarcie "Muzeum Białych Kujaw"

20190817_185802.jpg

W dniu 17.08.2019 r. zastępca Wójta Malwina Andrusiak oraz Sołtys Sołectwa Słońsk Dolny Mieczysław Wachsman przecinają wstęgę otwierając w Słońsku Dolnym Muzeum Białych Kujaw. Wydarzenie połączono z piknikiem rodzinnym na zakończenie wakacji.

Celem ogólnym budowy Muzeum Białych Kujaw było, stworzenie miejsca dostatniego życia wspólnoty ludzi przedsiębiorczych, skupionych wokół partnerskiej współpracy, posiadających wizję własnego rozwoju w oparciu o zasoby lokalne.

Obiekt pt. „Budowa budynku dziedzictwa lokalnego "Muzeum BIAŁYCH KUJAW" wraz z wyposażeniem wybudowano w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Kwota dofinansowania 158443,00

Całkowita kwota 400908,00