Szlak pieszy "Wiślany" Ciechocinek - Otłoczyn (niebieski)

Lokalizacja: kujawsko-pomorskie, pow. aleksandrowski, gm. Aleksandrów Kujawski

Kategorie: Szlaki turystyczne: Piesze

Szlak niebieski "Wiślany"


POL_Szlak_czarny

Trasa: Ciechocinek - Słońsk Dolny - Otłoczyn

Długość: 8 km

 

Mały, w dużej części uciążliwy do przebycia, pieszy szlak turystyczny, którego trasa biegnie w przeważającej części szczytem zarośniętego gęstą trawą wału przeciwpowodziowego w okolicach rezerwatu „Ciechocinek”. 


ODCINEK: Ciechocinek – Wołuszewo (7,8 km)

 

Przy parkowej fontannie, w miejscu gdzie spotykamy jeszcze znaki początkowe zielonego szlaku Krystynki, w pobliżu punktu informacji turystycznej Ciechocinka rozpoczyna się niebieski szlak turystyczny. Parkowymi alejkami, a następnie ul. Traugutta docieramy do wału, przed którym skręcamy w lewo na polną drogę. Po kilkuset metrach wcinamy się pod kątem, w prowadzącą również wzdłuż przeciwpowodziowego zabezpieczenia, asfaltową szosę. Na skraju wioski Słońsk, gdy droga nieznacznie zakręca, odbijamy na drogę prowadząca ku grani przeciwpowodziowego wału. Z trudem przedzieramy się przez gąszcz wysokich traw, które zarosły ścieżkę. Jazda staje się męcząca. Powoli zbliżamy się do Wisły – to najciekawszy fragment szlaku. Kiedy zjeżdżamy z wału poruszamy się drogą wyłożoną betonowymi płytami. Szlak kończy się na skrzyżowaniu z szosą, którą biegnie czerwony szlak do Torunia.

 

Więcej informacji:
http://wirtualneszlaki.pl/szlaki-piesze/ciechocinek-otloczyn-wislany-szlak-pieszy-niebieski

© 2015 Gmina Aleksandrów Kujawski

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Aleksandrów Kujawski przyjazna (nie)pełnosprawnym mieszkańcom" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.