Szlak pieszy "Solny" Kuczek - Otłoczyn (czarny)

Lokalizacja: kujawsko-pomorskie, pow. aleksandrowski, gm. Aleksandrów Kujawski

Kategorie: Szlaki turystyczne: Piesze

Szlak czarny "Solny" 


POL_Szlak_czarny

Trasa: Kuczek - Odolion - Otłoczyn

Długość: 11 km

 

Pieszy szlak turystyczny, którego trasa pomaga zaplanować wycieczki składające się z różnych szlaków, których bieg będzie zaczynał się lub kończył na stacji kolejowej w Otłoczynie. Technicznie szlak jest łatwy i w większości wiedzie leśnymi drogami przez Gminę Aleksandrów Kujawski.

ODCINEK: Otłoczyn – leśna krzyżówka koło wsi Kuczek (11,3 km)

Szlak rozpoczyna się na skrzyżowaniu w niewielkiej wsi Otłoczyn, na trasie czerwonego szlaku pieszego z Nieszawy do Torunia. Asfaltem dojeżdżamy do ruchliwej szosy Toruń-Włocławek. Przecinamy ją i kierujemy się nieznacznie w prawo na całkowicie zarośniętą leśną ścieżkę w sosnowym borze. Mijamy śródleśną polanę, wjeżdżamy na mało używane dukty. Za zabudowaniami szlak skręca na wąziutki asfalt do stacji kolejowej Otłoczyn, od której uszlachetnioną drogą poruszamy się na południe, równolegle do torów kolejowych. Po przecięciu niewielkiego cieku wodnego, powoli oddalamy się od żelaznego traktu, kluczymy w lesie, drogą z betonowych płyt przecinamy żółty szlak Kujawski. Na najbliższym rozwidleniu wybieramy lewą odnogę. Las jest gęsty, urozmaicony. W Odolinie wjeżdżamy na asfaltową drogę, którą przecinamy torowisko oraz szosę do Ciechocinka. Szlak jest teraz słabo oznakowany. Na rozwidleniu odbijamy lekko w lewo, pokonujemy zalegający na drodze piach, by wreszcie na leśnej krzyżówce przy zabudowaniach dotrzeć do zielonego szlaku; Solny właśnie tu się kończy.

Więcej informacji:

http://wirtualneszlaki.pl/szlaki-piesze/kuczek-otloczyn-solny-szlak-pieszy-czarny

© 2015 Gmina Aleksandrów Kujawski

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Aleksandrów Kujawski przyjazna (nie)pełnosprawnym mieszkańcom" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.