Szlak pieszy "Krystynki" Ciechocinek - Raciążek (zielony)

Lokalizacja: kujawsko-pomorskie, pow. aleksandrowski, gm. Aleksandrów Kujawski

Kategorie: Szlaki turystyczne: Piesze

Szlak zielony " Krystynki"

POL_Szlak_czarny

Trasa: Ciechocinek - Kuczek - Raciążek
Długość: 7,6 km

 

Pieszy szlak, który pełni rolę pomocniczą i stanowi naturalne zakończenie czarnego szlaku Solnego. Fragment od Raciążka do wsi Kuczek jest trudny ze względu na słabe oznakowanie oraz gęste zarośla.

ODCINEK: Raciążek – Ciechocinek (7,6 km)

Na trasie czerwonego szlaku z Nieszawy do Torunia, w dużej gminnej wsi Raciążek, rozpoczyna się zielony szlak do Ciechocinka. Szlak jest słabo oznakowany; duża część znaków wypłowiała, pozostałe często poumieszczane są w chaotyczny sposób. Kierujemy się na zachód, przecinamy w Ciechocinku ruchliwą szosę z Włocławka do Torunia. W gęstym lesie, przy ogrodzeniach urządzeń instalacji wodnych, turystyczna trasa zaczyna kluczyć. Wreszcie, po trudzie przedzierania się przez parzące chaszcze wydostajemy się na zarastające trawą piaszczyste, leśne dukty. Po dość długim, nieznacznym zjeździe, na leśnej krzyżówce spotykamy znak początkowy czarnego szlaku do Otłoczyna. Kierując się cały czas na wprost, przecinamy ponownie ruchliwą szosę i polną ścieżką w dębowej alei docieramy do ulicy Bema w Ciechocinku. Teraz, tak jak pokazują znaki, docieramy do węzła szlaków na skraju skweru obok punktu informacji turystycznej.

 

Więcej inforamcji:

http://wirtualneszlaki.pl/szlaki-piesze/ciechocinek-raciazek-krystynki-szlak-pieszy-zielony

© 2015 Gmina Aleksandrów Kujawski

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Aleksandrów Kujawski przyjazna (nie)pełnosprawnym mieszkańcom" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.