Bezpieczna szkoła

sp_stawki_011.jpg

Straż Gminna rozpoczęła działania „Bezpieczna Szkoła”. Wspólnie z Policją odbyto spotkania z uczniami klas pierwszych Szkół Podstawowych w Służewie i Stawkach. Najmłodszym przedstawiono podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym a w szczególności jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Za pomocą specjalnej makiety przedstawiającej fragment drogi dzieci uczyły się bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Omówiliśmy również zagrożenia jakie mogą spotkać dzieci w drodze do i ze szkoły. Zwróciliśmy uwagę na ostrożność podczas kontaktów z osobami obcymi. Wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe celem poprawy ich widoczności na drodze. Dalsze spotkania odbędą się we wszystkich Szkołach Podstawowych Gminy Aleksandrow Kujawski.

Zdjęcia:

Opublikowano: 16 września 2019 09:13