Pierwsze zajęcia już za nami

69917973_2602686506633831_2910199032938758144_n.jpg

W gminie Aleksandrów Kujawski, jako jedynej z powiatu aleksandrowskiego odbywają się zajęcia dla seniorów w ramach „Programu Zapobiegania Upadkom Dla Seniorów w Województwie Kujawsko-Pomorskim.”

Przed rozpoczęciem zajęć przeprowadzana została analiza kwalifikacyjna obejmująca badania lekarskie oraz ocenę sprawności fizycznej uczestników i testy psychologiczne. Zakwalifikowało się 31 osób, które ćwiczą w dwóch grupach 3 razy w tygodniu na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Służewie. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnego trenera Panią Mirosławę Sawicką-Stolarską.

Głównym celem programu jest zmniejszenie liczby upadków i urazów wśród osób po 60 r.ż. uczestniczących w programie.

Cele szczegółowe programu to:

•   poprawa sprawności fizycznej oraz wykształcenie nawyków systematycznych ćwiczeń fizycznych wśród uczestników programu;

•  zwiększenie wiedzy uczestników programu dotyczącej wpływu aktywności fizycznej na zdrowie;

•  zwiększenie liczby trenerów przygotowanych do pracy z osobami powyżej 60 r.ż.

Zdjęcia:

Opublikowano: 12 września 2019 09:50