Świadczenia rodzinne, "Dobry start" i z funduszu alimentacyjnego można składać od 1 sierpnia 2019 r.

300plus.jpg

Wydział Spraw Obywatelskich i Polityki Społecznej w Aleksandrowie Kujawskim informuje, że od 1 sierpnia 2019r. rozpocznie się również przyjmowanie wniosków o świadczenia rodzinne, świadczenie „Dobry start” oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego drogą tradycyjną (papierową), czyli osobiście w Urzędzie Gminy w Aleksandrowie Kujawskim przy ul. Słowackiego 12. Informacje oraz pomoc w wypełnianiu wniosków można uzyskać w pokojach: nr 9, nr 14 oraz Biurze Obsługi Interesanta, a także pod numerem telefonu 54 282 20 59, wew. 31 lub 36.

Podobnie jak na 500 +– od 1 lipca 2019r. wnioski będzie można złożyć online. W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie:

• od 1 lipca do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 30 listopada,
  • od dnia 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 31 grudnia,
  • w okresie od dnia 1 listopada do dnia 31 grudnia danego roku, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

W przypadku świadczenia „Dobry start” wniosek należy złożyć najpóźniej do 30 listopada.

Ustalenie prawa do świadczenia „Dobry start” oraz wypłata przysługującego świadczenia następuje w terminie 2 miesięcy, licząc od dnia złożenia wniosku wraz z dokumentami, przy czym w przypadku wniosków o ustalenie prawa do świadczenia „Dobry start” złożonych wraz z dokumentami w lipcu lub sierpniu ustalenie prawa do świadczenia dobry start oraz wypłata przysługującego świadczenia następuje nie później niż do dnia 30 września.

UWAGA! Wniosek złożony po terminie, czyli po 30 listopada pozostaje bez rozpatrzenia.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie https://www.gov.pl/web/rodzina

Opublikowano: 24 czerwca 2019 08:21