Ćwiczenia p-powodziowe w Wołuszewie

20190613_102633.jpg

W dniu 13.06.2019 r. odbyły się ćwiczenia drużyn Państwowej Straży Pożarnej z Aleksandrowa Kujawskiego i Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Aleksandrów Kujawski (OSP Wołuszewo, OSP Ostrowąs i OSP Opoczki) na przepompowni w Wołuszewie.

Dokonano praktycznego sprawdzenia sprzętu i umiejętności obsady drużyn. Założony został scenariusz awarii pomp na przepompowni, a wezwane siły przy użyciu sprzętu nie dopuściły do przelania się wody w zbiorniku retencyjnym.

Po akcji strażacy posilili się pyszną grochówką ufundowaną przez GPU ALGAWA. Przypomnijmy, iż GPU ALGAWA jest częścią gminnego systemu ewakuacji ludności z terenów zagrożonych.

Komendant PSP podziękował ćwiczącym za udział i skuteczność działania.

Ćwiczenia p-powodziowe w Wołuszewie (13.06.2019)

Opublikowano: 14 czerwca 2019 07:57