Akcja „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego”

pieszy_1411_021.jpg

W dniu (14.11.) Straż Gminna wspólnie z policjantami Ruchu Drogowego na drogach gminy Aleksandrów Kujawski, na których porusza się znaczna liczba pieszych i rowerzystów uczestniczyła w działaniach: „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego”. Akcja ma charakter cykliczny, a jej głównym celem jest ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów.

W trakcie działań funkcjonariusze wskazywali jak ważne jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, a zwłaszcza unikanie głównych przyczyn wypadków takich jak:
• poruszanie się po nieprawidłowej stronie drogi,
• wtargnięcie przed jadący pojazd,
• przechodzenie w miejscu niedozwolonym,
Przy okazji prowadzonych kontroli strażnicy i policjanci wręczali kamizelki i opaski odblaskowe przypominając obowiązek posiadania elementów odblaskowych dla wszystkich pieszych – niezależnie od wieku - poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Zdjęcia:

Opublikowano: 19 listopada 2019 15:23