Fundusz sołecki - wymiana doświadczeń

img_20191004_114615.jpg

W dniach 3 i 4 października sołtysi i radni gminy Aleksandrów Kujawski odwiedzili gminę Krokowa i Władysławowo. Celem wyjazdu była wymiana doświadczeń m.in. w obszarze realizacji funduszu sołeckiego. Spotkanie w Urzędzie Gminy Krokowa prowadził wójt Adam Śliwicki, a w Władysławowie burmistrz Roman Kużela oraz kierownik referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Wiesława Karczewska. Na spotkaniach poruszono zagadnienia związane z podziałem środków z funduszy sołeckich, występujące szanse i zagrożenia oraz przykłady zrealizowanych i planowanych inwestycji. Wójt gminy Aleksandrów Kujawski Andrzej Olszewski przedstawił doświadczenia związane z funkcjonowaniem i rolą funduszu sołeckiego z perspektywy rozwoju wsi. Warto przypomnieć, że już w 2009 r., kiedy jeszcze funduszu sołeckiego nie było, w budżecie gminy Aleksandrów Kujawski funkcjonował wydzielony fundusz partycypacyjny dla sołectw. Gmina była jedną z pierwszych, która fundusz sołecki wprowadziła.

Opublikowano: 09 października 2019 10:32