Zajęcia sportowe dla Seniorów

Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski zaprasza mieszkańców gminy do udziału  w „Programie zapobiegania zpadkom dla Seniorów w Województwie Kujawsko-Pomorskim”.

Uczestnikami treningu fizycznego prowadzonego w ramach Programu mogą być osoby po 60 roku życia. Górna granica wieku nie jest ograniczona. Przed rozpoczęciem zajęć przeprowadzane będą badania kwalifikacyjne obejmujące badania lekarskie oraz ocena sprawności fizycznej uczestników i testy psychologiczne. Po zakwalifikowaniu się uczestnicy ćwiczą w grupach 14-16 osobowych 3 razy w tygodniu po 45 minut. Grupy prowadzone będą przez przeszkolonych trenerów. Okres ćwiczeń to minimum 3 miesiące.

Programy treningowe ukierunkowane są na poprawę:

• sprawności krążeniowo-oddechowej
  • siły i wytrzymałości mięśniowej
  • gibkości
  • równowagi

Program obejmuje:
1)      Badania kwalifikacyjne uczestników Programu

• badania lekarskie
  • ocena sprawności fizycznej

2)   Trening w grupach 14 – 16 osobowych

3)   Spotkania z uczestnikami o charakterze wykładów, których celem jest przekazanie informacji o zasadach zdrowego stylu życia, prewencji upadków i związanych z nimi urazów.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w w/w Programie  proszę niezwłoczne (tj. do dnia 26.08.2019 r.).

Przed rozpoczęciem badań, każdy z kandydatów do uczestnictwa w Programie musi wyrazić zgodę na udział w badaniach i po wypełnieniu formularza zgody, potwierdzić podpisem.

Zgłoszenia przyjmuje Wydział Rozwoju Gminy Pani Elżbieta Więckowska nr tel. 54 282 20 59 wew. 26 lub 664 098 251.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Programie.

Opublikowano: 11 lipca 2019 13:12