Idź na wybory do Parlamentu Europejskiego

20190510_konkurs9ec0e465.jpeg

Dla tych, którzy nie tylko sami zechcą pójść 26 maja na wybory by wybrać posłów do Parlamentu Europejskiego, ale chcieliby też własnym przykładem zachęcić innych, mamy specjalny konkurs z nagrodami w postaci modnego obecnie środka lokomocji - elektrycznych hulajnóg. Zadaniem uczestników będzie nakręcenie krótkiego filmu (może być komórką) pod hasłem „Głosuję 26 maja, bo …”. Szczegóły wkrótce w regionalnych mediach, które są partnerami konkursu.

- Konkurs jest oczywiście zabawą, ale organizujemy go ze szczególnego powodu. Także od nas zależy kształt Unii Europejskiej, a także to, na ile Bruksela zechce spełniać nasze oczekiwania i odpowiadać na aktualne i przyszłe wyzwania tak, jakbyśmy chcieli. Warunkiem jest liczna frekwencja przy urnach – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Zobacz też Głosuję 26 maja!

Partnerami Urzędu Marszałkowskiego w konkursie na spot zachęcający mieszkańców regionu do głosowania w majowych wyborach do PE są:

„Gazeta Pomorska”
„Express Bydgoski”
„Nowości Dziennik Toruński”
„Gazeta Wyborcza” Toruń
„Gazeta Wyborcza” Bydgoszcz
„Czas Chełmna”, „Czas Świecia”, „Czas Brodnicy”, „Czas Rypina”
Radio GRA
Radio PIK
Telewizja Kablowa Toruń
TVP3 Bydgoszcz
Medialne Centrum Kujaw
Portal www.ki24.info

Nagrodami w konkursie są elektryczne hulajnogi. Mamy ich 15, każda wartości prawie 1 800 złotych.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego