Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Łazieńcu

1.jpg

Stowarzyszenie Przyjaciół Łazieńca „Cudne Manowce” przyłączyło się do obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego corocznie organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Wojewódzki Samorząd Przewodników Turystycznych PTTK.

W Łazieńcu do akcji „Poznaj swój region z przewodnikiem” dzięki uprzejmości Pani Eliany Skórzyńskiej, siostry Edwarda Stachury i współpracy z Panem Mieczysławem Kołodziejem szefem Warsztatów Terapii Zajęciowej im. Edwarda Stachury udostępniono do zwiedzania dom rodzinny Edwarda Stachury. Udało się stworzyć miłą i ciepłą atmosferę, znaleźć się przez chwilę w tamtych latach, gdy rodzina mieszkała w Łazieńcu. Zwiedzającym przekazano informacje o Stedzie nie tylko jako suche fakty, ale też intuicyjnie oddać emocje, wrażliwość Poety, piękno Cudnych Manowców.

Uczestnicy mieli okazję w Świetlicy wiejskiej zapoznać się z kolekcją obrazów i rzeźb tematycznie nawiązującej do wydarzenia, napić się gorącej herbaty i porozmawiać o Poecie. Zwiedzanie, poznanie historii miejsc, odkrywanie tego co mało dostępne, jeszcze nieznane, zachęca do wyjścia z domu i aktywnego wypoczynku o każdej porze roku. To była dobra okazja, by ruszyć się z kanapy i zrobić coś dla Siebie.

Informacja nadesłana

Zdjęcia: