Kamizelki dla pierwszoklasistów (wrzesień 2019)

Straż Gminna rozpoczęła działania „Bezpieczna Szkoła”. Wspólnie z Policją odbyto spotkania z uczniami klas pierwszych Szkół Podstawowych w Służewie i Stawkach. Najmłodszym przedstawiono podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym a w szczególności jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Za pomocą specjalnej makiety przedstawiającej fragment drogi dzieci uczyły się bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Omówiliśmy również zagrożenia jakie mogą spotkać dzieci w drodze do i ze szkoły. Zwróciliśmy uwagę na ostrożność podczas kontaktów z osobami obcymi. Wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe celem poprawy ich widoczności na drodze. Dalsze spotkania odbędą się we wszystkich Szkołach Podstawowych Gminy Aleksandrow Kujawski.

© 2015 Gmina Aleksandrów Kujawski

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Aleksandrów Kujawski przyjazna (nie)pełnosprawnym mieszkańcom" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.