Kamizelki dla pierwszoklasistów (wrzesień 2018)

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego po raz kolejny Straż Gminna wspólnie z Policją w Szkołach Podstawowych na terenie Gminy Aleksandrów Kujawski przeprowadziła działania „Bezpieczna droga do szkoły”.

W ramach tych działań min. przeprowadzono spotkania z wszystkimi dziećmi klas pierwszych. Wiele mówiono o bezpieczeństwie, przybliżano podstawowe zasady ruchu drogowego wyjaśniając min. jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, dlaczego trzeba korzystać z fotelików i pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, dyskutowano czy warto nosić odblaski. Zwrócono uwagę na zasady zachowania się w kontaktach z osobami obcymi i agresywnymi psami.

W tym roku pierwszaki otrzymały ufundowane przez Urząd Gminy w Aleksandrowie Kujawskim kamizelki odblaskowe z dodatkowymi elementami w postaci wzorów księżniczek i samochodów, które uatrakcyjniają ich wygląd. Mamy nadzieję, że dzieci z chęcią będą je nosiły.

© 2015 Gmina Aleksandrów Kujawski

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Aleksandrów Kujawski przyjazna (nie)pełnosprawnym mieszkańcom" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.