Teatr: Spektakle, impreza dla dzieci, impreza otwarta

Urodziny misia - spektakl teatru Maska

30 maja 2019 od: 09:00 do 10:00
ul.Brzeska 1, Służewo, Aleksandrów Kujawski, aleksandrowski, kujawsko-pomorskie
Gminna Biblioteka Publiczna w Służewie

Rodzinę tworzą osoby, które łączą więzy krwii, ale również bliska relacja- relacja wyjątkowa. Rodzina to emocje i uczucia nie do powtórzenia. Członkowie rodziny powinni chcieć siebie nawzajem słuchać i rozumie, wspierać i pomagaćw trudnych chwilach. Czy w naszym zabieganym świecie wciąż doceniamy fenomen, jakim jest rodzina? Czy potrafimy dostrzec skarb, jakim jest dom rodzinny?

Dla Misi Matysi zbliża się ważny dzień- urodziny. Z tej okazji postanawia zorganizować przyjęcie i zaprosić na nie najważniejsze osoby.
Kiedy nadchodzi dzień przyjęcia, Matysia orientuje się, że na umówioną godzinę nie pojawia się nikt, ani jeden z zaproszonych gości. Czyżby zapomnieli? A może wcale nie chcieli przyjść? Wujek Tygrys jest policjantem i ma wiele spraw na głowie, każdy w okolicy zna aspiranta Dyzia, może akurat wpadł na kolejny trop w sprawie i nie może pojawić się na urodzinach? Kuzynostwo Kizia i Mizio też mają wiele zajęć. Mizio jest przecież sportowcem i przygotowuje się do maratonu, a Kizia to aktorka i wciąż udziela kolejnego wywiadu lub uczy się roli. Prawda jest taka, że członkowie rodziny pamiętali o urodzinach, ale mieli ważniejsze sprawy... no właśnie, czy są one ważniejsze niż urodziny Matysi? Rodzina wkrótce zrozumie swój błąd i wraz z dziećmi postanowi zrobić Misi ogromną niespodziankę.

Widowisko przeznaczone jest dla przedszkolaków oraz uczniów klas 0- III szkoły podstawowej,
Czas trwania spektaklu: ok. 45 min.