Spotkania

29 marca 2019 od: 09:00 do 11:00
ul.Brzeska 1, Służewo, Aleksandrów Kujawski, aleksandrowski, kujawsko-pomorskie
Gminna Biblioteka Publiczna w Służewie

Zbigniew Masternak – prozaik, dramaturg, reportażysta, autor scenariuszy filmowych, piłkarz. W latach 2006-2014 ukazały się takie książki jak: Chmurołap, Niech żyje wolność, Scyzoryk, Nędzole. Na podstawie trzech pierwszych powieści Andrzej Barański nakręcił film pt. Księstwo. Jego powieścią Nędzole zainteresował się Krzysztof Zanussi, który na jej podstawie zamierza nakręcić film. Autor był wielokrotnie nagradzany m.in. „za wybitne osiągnięcia literackie ze szczególnym uwzględnieniem cyklu Księstwo” otrzymał nagrodę im. Władysława Orkana. Książki Zbigniewa Masternaka przetłumaczono na wiele języków: wietnamski, mongolski, niemiecki, hiszpański, macedoński, rosyjski, ukraiński, białoruski.

Podczas zajęć, młodzież zostanie wprowadzona w sztukę tworzenia scenariusza filmowego: pozna jego konstrukcję, dowie się czym jest i jakie są jego  punkty zwrotne. Uczestnicy spotkania przygotują własne pomysły scenariuszowe w formie synopsisu streszczenia.