Święto Dyni w Żłobku Bursztynek w Odolionie

75456723_1225627584305638_7610755020006359040_n.jpg

Święto Dyni – królowej jesiennych warzyw było okazją do poznania i posmakowania przez naszych żłobkowiczów różnych odmian tego zdrowego warzywa oraz zaskakujących zabaw pod hasłem – zdrowo i wesoło. Święto obchodziliśmy cały tydzień. Jeden dzień nie zmieściłby tak wielu atrakcji przygotowanych przez żłobkowe ciocie. Rozpoczęło się od przygotowywania dyniowych dekoracji. Tutaj prym wiodła grupa starszaków wespół z rodzicami. W grupie maluchów odbyło się wspólne pieczenie ciasta dyniowego. Efekt pracy tak wielu pomocników był zaskakująco pyszny. Obowiązkową pozycją podczas Święta Dyni była zupa dyniowa. GPU Algawa spisała się na medal, bo zupa dyniowa przez nich przygotowana wszystkim bardzo smakowała. Dzieci wykonywały też dyniowe prace plastyczne a w przerwach były dyniowe tańce połamańce. Nie zabrakło również konkurencji sportowych. Dzieci z wielkim entuzjazmem pokonywały slalom dyniowy oraz mocno kibicowały sobie nawzajem przy dyniowych kręglach. Wielkim zaskoczeniem dla dzieci była projekcja cieni dyniowych oraz świecące się w ciemności dynie. Całość świętowania zwieńczona została pamiątkową sesją fotograficzną – oczywiście dyniową.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Kujawsko-Pomorskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Projekt „Zapewnienie opieki dla dzieci w wieku do lat 3 w Żłobku Bursztynek w Gminie Aleksandrów Kujawski”.    NUMER PROJEKTU: RPKP.08.04.01-04-0005/18

Zdjęcia:

Opublikowano: 06 listopada 2019 07:22