Szkolenie dla sołtysów

img_20190424_161152.jpg

W dniach 23 – 24 kwietnia 2019 roku w świetlicy wiejskiej w Rożno-Parcele odbyło się szkolenie dla Sołtysów z terenu Gminy Aleksandrów Kujawski.

Szkolenie przeprowadził Pan Zenon Lewandowski, współautor publikacji wydanej przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów pt. „Fundusz sołecki – jak dobrze wydać nasze pieniądze”. Tematem szkolenia były m.in. sprawy związane  z prowadzeniem zebrań sołeckich, kompetencji sołtysa oraz rady sołeckiej, zagadnienia dotyczące funduszu sołeckiego, możliwości pozyskiwania środków z zewnętrznych źródeł finansowania (np. PROW).

Opublikowano: 06 maja 2019 09:21