„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” - relacja

dsc_0169.jpg

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gminie Aleksandrów Kujawski uczczono  w dniu 4 marca  (niedziela) po raz czwarty  Biegiem Tropem Wilczym na dystansie ok. 11 km Uczestnicy biegu (ok. 60 osób) wystartowało ze Stadionu Miejskiego im. Zdzisława Kokowicza w Aleksandrowie Kujawskim i pobiegło trasą  - ul. Sikorskiego Aleksandrów Kujawski, Rożno-Parcele, Rudunki, Nowa Wieś, Służewo, ul. Polna, Służewo Pole, Służewo ul. Toruńska (w stronę poligonu) przez las Nadleśnictwa Gniewkowo, Rożno-Parcele, ul. Krokusowa, Rożno-Parcele, ul. Konwaliowa, ul. Targowa, Aleksandrów Kujawski (gmina miejska), ul. Sikorskiego Aleksandrów Kujawski (gmina miejska) i na Stadion  Miejski im. Zdzisława Kokowicza, gdzie czekał na nich gorący poczęstunek przygotowany przez OSP Straszewo oraz słodkości przygotowane przez Panie z KGW Rożno-Parcele.

Każdy uczestnik biegu otrzymał pakiet startowy oraz okolicznościowy medal.

Dziękujemy Panią z KGW Rożno-Parcele, OSP w Służewie, OSP w Ostrowąsie, OSP w Słomkowie, OSP Wołuszewo, Dariuszowi Jankowskiemu, sponsorom za wsparcie rzeczowe: Firmie POLKRYS Sp. z o.o.  i RTM Opakowania Rożno-Parcele.

Fotorelacja:

Opublikowano: 04 marca 2019 11:45