"CZAD TO PRAWDZIWY ZABÓJCA. POTRZEBUJE TYLKO JEDNEJ SZANSY"

27 listopada 2017 roku ruszyła druga edycja kampanii społecznej „Czad i ogień. Obudź czujność!” przygotowanej przez MSWiA. Na potrzeby akcji MSWiA przygotowało specjalny spot dotyczący zagrożeń tlenkiem węgla i ogniem.

Tegoroczna akcja to już druga edycja kampanii społecznej MSWiA „Czad i ogień. Obudź czujność!”. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy na temat zagrożeń związanych z sezonem grzewczym. Każdy z nas w obliczu zagrożenia czadem i ogniem powinien wiedzieć, jak prawidłowo zachować się, aby się przed nim uchronić. Dla każdego człowieka dom jest miejscem, w którym czuje się bezpiecznie.

Specjalny spot przygotowany przez MSWiA w prostych słowach obrazuje nam, z jakimi „przeciwnikami” mamy do czynienia. Czad (tlenek węgla) jest „cichym zabójcą” – jednym z pierwszych objawów zaczadzenia jest ból głowy. Sam czad jest bezwonny i bezbarwny, w wyniku jego działania dochodzi do niedotlenienia organizmu. Zatrucie tlenkiem węgla sprawia, że utrudniony zostaje transport tlenu do płuc. W zeszłym sezonie grzewczym z powodu czadu zmarło 61 osób. Aby prawidłowo rozpoznać zagrożenie czadem, potrzebujemy specjalnych czujników. Trzeba pamiętać, że koszt zakupu czujnika dymu i czadu jest niczym, w porównaniu z ceną, jaką można zapłacić za brak tego urządzenia w chwili zagrożenia.

Filmy:

Opublikowano: 18 grudnia 2017 08:49