28. finał WOŚP (Sużewo 12.01.2020)

W tym roku Orkiestra grała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.
Sztab gminy Aleksandrów Kujawski już po raz jedenasty włączył się do ogólnopolskiej charytatywnej zbiórki, by wspólnie zagrać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Nasz sztab liczył 20 wolontariuszy. W zbiórce uczestniczyli uczniowie ze szkół w Służewie, Ostrowąsie, Opokach, Przybranowie i Wołuszewie. Pomoc ofiarowały również panie z Koła Gospodyń w Goszczewie, które częstowały chlebem ze smalcem oraz ciepłym rozgrzewającym żurkiem, łazankami oraz pysznymi słodkościami. Panie cały dochód przekazały do puszki. Po raz kolejny w naszą zbiórkę włączyła się również firma „Karo” Roman Bajdalskiego, która ofiarowała hel do napełnienia balonów dekorujących salę. Swój wkład w akcji miało również sołectwo Rożno-Parcele, które wszystkim chętnym za symboliczną złotówkę kręciło słodką watę cukrową. Finał tradycyjnie rozpoczął się od dźwięków instrumentów dętych naszej Gminnej Orkiestry prowadzonej przez pana Romana Organiściaka.

Na wstępie 28. Finału w przekazie multimedialnym pojawił się sam Jurek Owsiak, który przywitał wszystkich zgromadzonych tradycyjnym SIEMA oraz opowiedział o celu zbiórki. Na widzów czekała moc atrakcji, a na scenie pojawiały się kolejno: Zespoły wokalne MUZA i MININUTKI pracujące pod kierunkiem pani Barbary Szelągowskiej, uczennice klas 6A I 6B ze Szkoły Podstawowej w Służewie w układach tanecznych przygotowanych przez panią Mirosławę Sawicką Stolarską, drużyna harcerska SOKOŁY , Koło Gospodyń Wiejskich O’dolinka w skeczu Familiada oraz DJ M-JAB I DJ BAROK. Występy sceniczne poprzedzały licytacje ofiarowanych przedmiotów, prócz gadżetów z fundacji WOŚP pojawiły się m.in. kalendarze ufundowane przez Gminę Aleksandrów Kujawski, kosz słodyczy ufundowany przez sklep spożywczo-przemysłowy „AGA” z Poczałkowa, bluza i medale okolicznościowe przekazane przez klub sportowy Orzeł Służewo, obraz podarowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Łazieńca „Cudne Manowce”, maskotkę strażaka, zabawkę spychacz oddaną na licytacje przez firmę AGROPOL, sprzęt wędkarski podarowany przez Grupę Kujavy Fishing Team. Licytowano również: voucher na polerowanie samochodu osobowego podarowany przez Jarosława Lewandowskiego, voucher na sesję zdjęciową Studio Fotografii Artystycznej Magdaleny Preis, voucher na sesję rodzinną studio fotografii Paweł Paczek voucher na imprezę urodzinową podarowany przez animatora Gonzo, bony na rośliny ozdobne ufundowane przez Szkółkę Roślin Ozdobnych Lewandowscy, glejt na żywą lekcję historii podarowaną przez Chorągiew Zaciężną Ziemi Kujawskiej, bon na lekcję angielskiego, bon na dzień z dj-jem M-JAB Mateuszem Bakalarczykiem, bony na usługę fryzjerską w wykonaniu Ariela Mrowińskiego, vouchery na usługi kosmetyczne podarowane przez Salon Lavenda Clinic, bon na indywidualną lekcję makijażu od Adrianny Kasprzak, pizzę ufundowaną przez pizzeria PIANO, bon na pizzę rodzinną darowaną przez Pizzerię Cambi, ciasto wykonane przez KGW O’dolinka, bukiet podarowany przez kwiaciarnię Stokrotka, przejazdy quadami darowane przez Gerarda Stolarskiego i Daniela Sikorskiego, przejazd samochodem wyścigowym ofiarowany przez Borysa Błachowicza czy bon na tatuaż od studia OMEN.
Nie zabrakło również tortu wykonanego przez panią Bożenę Świątkowską Radną Gminy Aleksandrów Kujawski, który na aukcji radni wylicytowali w całości, a następnie przekazali do ponownej licytacji w kawałkach. Jak podczas poprzedniego finału dużym zainteresowaniem cieszyła się licytacja jednego dnia w roli Wójta Gminy Aleksandrów Kujawski. W tym roku w fotelu wójta zasiądzie Marcel Borucki. Zebrane pieniądze komisyjnie liczyły Panie Milena Jabłońska, Kasia Tokarska i Bożena Szudzik.
Podczas 27. finału WOŚP nasz "mały" sztab zebrał łącznie 19560 zł i 40 euro

http://gminnabiblioteka

© 2015 Gmina Aleksandrów Kujawski

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Aleksandrów Kujawski przyjazna (nie)pełnosprawnym mieszkańcom" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.