Bezpieczna droga do szkoły (wrzesień 2019)

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego po raz kolejny Straż Gminna wspólnie z Policją na terenie Gminy Aleksandrów Kujawski przeprowadziła działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Odbyto spotkania z wszystkimi pierwszoklasistami i przedszkolakami.

W tym roku podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym przybliżaliśmy wykorzystując specjalną makietę przedstawiającej fragment drogi. Dzieci uczyły się bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Omówiliśmy również zagrożenia jakie mogą spotkać dzieci podczas kontaktów z osobami obcymi i agresywnymi psami.

Szczególną uwagę zwrócono na noszenie elementów odblaskowych. Aby zachęcić do ich noszenia pierwszaki otrzymali ufundowane przez Urząd Gminy w Aleksandrowie Kujawskim kamizelki odblaskowe z atrakcyjnymi aplikacjami księżniczek i samochodów.

© 2015 Gmina Aleksandrów Kujawski

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Aleksandrów Kujawski przyjazna (nie)pełnosprawnym mieszkańcom" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.