"Kujawskie cudne manowce w pędzlu i w dłucie" (24.06.-1.07.2018 Łazieniec)

Wystawa poplenerowa w świetlicy wiejskiej w Łazieńcu była finałem pleneru "Kujawskie cudne manowce w pędzlu i w dłucie". Efekt to 80 prac przedstawionych na wystawie, w tym 25 wykonanych przez uczestników warsztatów malarskich, dwie prace wykonane przez nowych adeptów sztuki rzeźbiarskiej.

Artyści rzeźbiarze udekorowali czterema ludowymi rzeźbami otoczenie świetlicy, a świetlicowa galeria powiększona została o 14 obrazów z kolekcji "Cudne manowce".

Do Biblioteki w Służewie przekazana zostanie mądra sowa, aby zachęcić dzieci do czytania książek.

Na wystawie zaprezentowane były łącznie 24 prace namalowane podczas pleneru oraz obrazy,rzeźby z prywatnych kolekcji.Uroczystość okrasił koncertem muzycznym gość Pan Waldemar Pawlikowski i mieszkaniec Łazieńca Pan Sławomir Karpiński, a dyplomy z podziękowaniem dla artystów udekorowała w kujawskie motywy kwiatów Pani Bożena Kłos. Zostały one wręczone wraz z bukiecikami lawendy i Opowiadaniami Edwarda
Stachury. Przedstawiciel Urzędu Gminy Sekretarz Pan Arkadiusz Świątkowski swoją obecnością uświetnił uroczystość. Na uczestników wystawy poplenerowej oprócz strawy dla oczu i ducha,czekał słodki poczęstunek.

Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Łazieńca Cudne Manowce dziękują za piękne plenerowe prace,oraz wszystkim przybyłym gościom na wystawę poplenerową za okazane poprzez swoje przybycie zainteresowanie naszym wydarzeniem.

Wydarzenie było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją PZU.

© 2015 Gmina Aleksandrów Kujawski

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Aleksandrów Kujawski przyjazna (nie)pełnosprawnym mieszkańcom" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.