„Podziel się Poezją”- słodkie wiersze dla każdego

20 marca 2020 od: 08:30 do 16:30
ul.Brzeska 1, Służewo, Aleksandrów Kujawski, aleksandrowski, kujawsko-pomorskie
Gminna Biblioteka Publiczna w Służewie

Światowy Dzień Poezji – święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.

Poezja jest jednym z najtrudniejszych w odbiorze gatunków literackich. Wymaga od czytelnika skupienia i głębokiej wrażliwości na słowo czytane, dlatego też sięgają po nią nieliczni. Jednakże czasami kilka pięknych wersów może odmienić nasz dzień, a nawet spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Wyrywa nas na moment z nieustannego pędu za... no właśnie za czym? Tego często sami nie wiemy.