Teatr: impreza darmowa, impreza dla dzieci

Zuzanna z leśnej krainy

18 października 2019 od: 10:30 do 11:30
ul.Brzeska 1, Służewo, Aleksandrów Kujawski, aleksandrowski, kujawsko-pomorskie
Gminna Biblioteka Publiczna w Służewie

Tytułowa bohaterka - Zuzanna, nazywana przez mieszkańców Leśnej Krainy „okrutną” od dziecka płata najróżniejsze figle, wprost żywi się psotami. Dziewczynka jest zarozumiała oraz egocentryczna. Kiedy bohaterka ukończyła 16 lat, została wezwana przez Królową do pracy w charakterze służącej.
Scenariusz inspirowany baśnią H.C. Andersena pt. „O dziewczynie, która podeptała chleb” wprowadził dzieci w baśniowy świat wyobraźni, ukazał szereg prawd i morałów, a wśród nich sędziwą, acz najważniejszą refleksję : Choć świat nam tajemnicą - losem nieznanym, zawsze trzeba kochać i być kochanym...