Festiwale

od: 17:00 do 23:00
Podgórna 1, Łazieniec, Aleksandrów Kujawski, aleksandrowski, kujawsko-pomorskie
Łazieniec

Wydarzenie odbędzie się 6-7 września w Łazieńcu, wsi rodzinnej Edwarda Stachury. W programie edycji nie zabraknie wartościowej poezji i muzyki, znajdzie się miejsce dla teatru, usłyszymy ciekawe interpretacje twórczości Stachury.

Wystąpią między innymi: trio Brzoska Marciniak Markiewicz, Jacek Różański z zespołem, Radek Wiśniewski, Justyna Koronkiewicz, Marcin Jurzysta, Marek Andrzejewski, Joanna Wicherkiewicz i Jolanta Stelmasiak, Zuzanna Moczek, Dorota Sowa Kuziela, Tomek Krzemiński, Piotr Rudzki. Daria Danuta Lisiecka z gitarzystą Arkadiuszem Podstawką zaprezentują się w premierowym wykonaniu „Obłoków nad bulwarem”. Pojawią się gościnnie poeci z Rumunii, z którymi spotkanie poprowadzi tłumacz ich wierszy Bartosz Radomski ( Enormi Stationis), poeta, filolog klasyczny, wykładowca UW i tłumacz. Będzie nocny slam i wolna trybuna poetów przed domem rodzinnym Edwarda Stachury, a także czytanie wybranych fragmentów utworów Stachury.

Gwarantujemy dobry poziom i twórczą improwizację, rozmach i kameralność, a także niepowtarzalną, co wielu od lat podkreśla, atmosferę spotkań.

6 września, piątek

17:00 Świetlica Wiejska w Łazieńcu (ul. Podgórna 1)

Koncert na Dobry Początek cz. 1.: Życie to nie teatr - Jacek Różański śpiewa piosenki Edwarda Stachury

Wagon Europejski: kierunek Rumunia, prowadzenie Enormi Stationis (Bartosz Radomski)