Zajęcia tworzenia kwiatów z foamiranu

20 maja 2019 od: 11:00 do 14:00
Otłoczyn, Aleksandrów Kujawski, aleksandrowski, kujawsko-pomorskie
Warsztaty Terapii Zajęciowej Karczemka

FOAMIRAN jest to aksamitne tworzywo sztuczne, które można formować pod wpływem ciepła - trwale zachowujące swój nowy kształt. Dzięki aksamitnej powierzchni, niewielkiej grubości arkuszy i łatwości barwienia i formowania, kwiaty wykonane z foamiranu są delikatne i aksamitne. W dotyku przypominają jedwab i naturalny kwiat.  Możliwość cieniowania, zmiany koloru wykonywać można kredkami świecowymi, tuszami lub suchą pastelą. Piankę foamiran można z łatwością wycinać nożyczkami, nożykiem do papieru lub wykrojnikami i dziurkaczami. Do nagrzania pianki możemy wykorzystać żelazko ustawione na niską temperaturę, nagrzewnicę bądź  w przypadku pracy z dziećmi ciepło własnych rąk. Z foamiranu można tworzyć malutkie kwiatki wykorzystywane w scrapbookingu lub piękne, większe kwiaty wykorzystywane jako dekorację w domu.