Źródła pomocy dla przedsiębiorców

bez_tytulu.jpg

W zakładce znajdują się informacje o Tarczy antykryzysowej, źródłach pomocy dla przedsiębiorców. Linki, adresy, porady.

Tarcza antykryzysowa

Tarcza to pakiet rozwiązań przygotowanych przez rząd, który ma ochronić polskie państwo i obywateli przed kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa. Opiera się na pięciu filarach:

• Ochronie miejsc pracy i bezpieczeństwu pracowników,
  • Finansowaniu przedsiębiorców,
  • Ochronie zdrowia,
  • Wzmocnieniu systemu finansowego,
  • Inwestycjach publicznych

Pakiet dla przedsiębiorców z Gminy Aleksandrów Kujawski

określający zasady udzielania pomocy przedsiębiorcom prowadzącym działalność gospodarczą na
terenie Gminy Aleksandrów Kujawski m.in .

• odroczenie terminów płatności za podatek od nieruchomości, podatek od środków
transportowych,
• rozłożenie płatności na raty (czynsze, podatki od nieruchomości, podatki od środków
transportowych, dzierżawy),
zgodnie z wnioskiem, przy czym:
• pierwsza płatność najpóźniej 90 dni po ogłoszeniu zakończenia stanu epidemii
wprowadzonego Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie
ogłoszenia na obszarze RP stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 491),
• płatność całości zobowiązania najpóźniej do końca 2020 r.

Marszałkowski pakiet antykryzysowy

40 milionów złotych – taka jest wartość samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce. Pakiet obejmuje wsparcie sprzętowe dla szpitali, dotacje i pożyczki dla przedsiębiorstw, nowe rozwiązania na rzecz instytucji opiekuńczych i instytucji interwencji społecznej oraz zakupy środków ochrony osobistej, a także e-szkołę, czyli pomoc w nauce uczniom szkół podstawowych i średnich.

Pożyczka Płynnościowa KPFP na pomoc przedsiębiorcom

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy rozpoczął udzielanie specjalnej Pożyczki Płynnościowej dla firm, których płynność finansowa jest zagrożona w związku z pandemią COVID-19.

O Pożyczkę Płynnościową z Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa posiadające siedzibę w województwie kujawsko-pomorskim.

Mikrogranty dla przedsiębiorców (TARR)

Oferowane przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego (TARR) mikrogranty inwestycyjne to kolejny instrument wsparcia gospodarki uruchamiany (od 1 czerwca) w ramach wartego pół miliarda złotych marszałkowskiego pakietu antykryzysowego. Przedsiębiorcy mogą też skorzystać z bardzo korzystnych pożyczek udzielanych przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy (KPFP), e-bonów oraz pilotowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy rozwiązań rządowej Tarczy Antykryzysowej.

Opublikowano: 18 maja 2020 07:43

Kategoria: Polecane