19. Ogólnopolskie Spotkania Poetów BIAŁA LOKOMOTYWA

bl_www.jpg

Czas szybko mija i tak powoli zbliżamy się do jubileuszu BIAŁEJ LOKOMOTYWY.

Jak zawsze w pierwszy weekend września (4-5.09.) w Łazieńcu (gmina Aleksandrów Kujawski) w rodzinnej miejscowości Edwarda Stachury odbędzie się kolejna, 19. edycja Ogólnopolskich Spotkań Poetów BIAŁA LOKOMOTYWA.

Spotkania poetów to cykl wydarzeń artystycznych, których patronem jest Edward Stachura, a głównym bohaterem - poezja

we wszystkich możliwych przejawach. W programie Spotkań, zgodnie z ich dobrą tradycją, nie zabraknie wartościowej

poezji i muzyki, znajdzie się miejsce dla teatru, zapowiadają się ciekawe interpretacje twórczości Stachury. Wystąpią między

innymi: Jerzy, Krzysztof i Patryk Stachurowie, Marek Gałązka i Sean Stuart, poeci: Rafał Gawin, Anna Dwojnych, Maria Znamierowska, Jacek Bierut, Katarina Lavmel.

Swój program zaprezentują zespoły eksperymentujące z muzyką i słowem: Die Pespective, 3. Piętro oraz Teatr Wojtka

Kowalskiego. Pojawią się gościnnie poeci z Czech i Rumunii, z którymi spotkanie poprowadzi tłumacz ich wierszy

Bartosz Radomski (Enormi Stationis), poeta, filolog klasyczny, wykładowca UW i tłumacz kierujący Wagonem Europejskim,

utworzonym w ubiegłym roku w ramach festiwalu. Będzie nocny slam, Zuzanna Moczek uruchomi Salon(kę) Piosenki Autorskiej.

19. Ogólnopolskie Spotkania Poetów BIAŁA LOKOMOTYWA wyjątkowo, ze względu na covid-19, odbywają się w przestrzeniach internetowych. Jednak dla największych fanów festiwalu (z uwagi na bezpieczeństwo sanitarne) organizatorzy udostępnią 25 bezpłatnych wejściówek na widownię, które będą do zdobycia dniu 27 sierpnia w godzinach 11:00-12:00 pod numerem 502148419.

Zapraszamy na wydarzenie na żywo on-line w dniach 4-5 września.

LINK DO TRANSMISJI NA ŻYWO (kliknij)   DZIEŃ 1

LINK DO TRANSMISJI NA ŻYWO (kliknij)  DZIEŃ 2

Organizatorzy:

Gminna Biblioteka Publiczna w Służewie, Gmina Aleksandrów Kujawski, Daria Danuta Lisiecka.

Partner: Fundacja PZU, Patronat: Instytut Francuski w Polsce.

Znalezione obrazy dla zapytania facebook ikona

Organizatorzy 19. edycji Spotkań:

Gminna Biblioteka Publiczna w Służewie

Gmina Aleksandrów Kujawski

Daria Danuta Lisiecka

Partner: Fundacja PZU

Patronat medialny: „Menażeria”        stachuriada.pl

Patronat: Instytut Francuski w Polsce

Patronat medialny: TVP Bydgoszcz

Zdjęcia:

Załączniki:

Regulamin uczetnictwa w 19. Ogólnopolskich Spotkaniach Poetów BIAŁA LOKOMOTYWA (sala widowiskowa) [124.75 KB]