19. Ogólnopolskie Spotkania Poetów BIAŁA LOKOMOTYWA

bl_www.jpg

Czas szybko mija i tak powoli zbliżamy się do jubileuszu BIAŁEJ LOKOMOTYWY. W tym roku, 4-5 września (zawsze w pierwszy weekend września)  odbędzie się już 19. edycja naszego festiwalu. W programie Spotkań, zgodnie z ich dobrą tradycją, nie zabraknie wartościowej poezji i muzyki, znajdzie się miejsce dla teatru, usłyszymy ciekawe interpretacje twórczości Stachury.

Wystąpią między innymi: Jerzy, Krzysztof i Patryk Stachurowie w koncercie inaugurującym festiwal, Marek Gałązka i Sean Stuart, poeci: Rafał Gawin, Anna Dwojnych, Maria Znamierowska, Jacek Bierut, Katarina Lavmel, duet muzyczny Tomasza Krzemińskiego i Jarosława Hejmanna, zespoły eksperymentujące z muzyką i słowem: Die Pespective, 3. Piętro oraz Teatr Wojtka Kowalskiego. Pojawią się gościnnie poeci z Czech i Słowacji, z którymi spotkanie poprowadzi tłumacz ich wierszy Bartosz Radomski (Enormi Stationis), poeta, filolog klasyczny, wykładowca UW i tłumacz kierujący Wagonem Europejskim, utworzonym w ubiegłym roku w ramach festiwalu. Będzie nocny slam i wolna trybuna poetów przed domem rodzinnym Edwarda Stachury, Zuzanna Moczek uruchomi Salon(kę) Piosenki Autorskiej.

Planujemy także panel dyskusyjny „Mój Stachura” z udziałem filologów, edytorów twórczości Stachury i wykonawców jego dzieł. Przygotujemy wystawę fotograficzną i ognisko dla wytrwałych.

Warto zarezerwować wolny czas na to ważne wydarzenie kulturalne.


Serdecznie zapraszam !

Andrzej Olszewski
Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski

 

Znalezione obrazy dla zapytania facebook ikona

 

Organizatorzy 19. edycji Spotkań:

Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Służewie

Gmina Aleksandrów Kujawski

Daria Danuta Lisiecka

 

Partner: Fundacja PZU

Patronat medialny: „Menażeria”        stachuriada.pl  

Patronat: Instytut Francuski w Polsce

Opublikowano: 10 stycznia 2020 10:38

Kategoria: Polecane

  • Wydrukuj

Wyświetleń: 53

© 2015 Gmina Aleksandrów Kujawski

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Aleksandrów Kujawski przyjazna (nie)pełnosprawnym mieszkańcom" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.