Dzienny Dom Pobytu w Słomkowie - II turnus

happyseniors.jpg

W związku z realizacją projektu „Dzienny Dom Pobytu w Gminie Aleksandrów Kujawski” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 zapraszamy do udziału osoby niesamodzielne, które ze względu na wiek, niepełnosprawność lub z innych przyczyn wymagają pomocy w czynnościach dnia codziennego.

Dla kogo?

Osoby starsze, zagrożone wykluczeniem społecznym i ubóstwem, niesamodzielne zamieszkujące na terenie gminy Aleksandrów Kujawski, które ze względu na stan zdrowia lub wiek mają trudności z wykonywaniem przynajmniej jednej z czynności dnia codziennego (np. ubieranie się, poruszanie się, samodzielne jedzenie, kąpanie się itp.)

Dzienny Dom Pobytu w Słomkowie zapewnia:

• Specjalistyczną opiekę i fizjoterapię od poniedziałku do piątku w dni robocze  (od 730 do 1530).
  • Poradnictwo prawne i wsparcie psychologiczne dla uczestników i ich rodzin.
  • Smaczny catering (śniadanie i obiad).
  • Różnorodne zajęcia terapeutyczne : muzykoterapia, artterapia, terapia zajęciowa.
  • Konsultacje z lekarzem i dietetykiem.
  • Wsparcie opiekuna medycznego
  • Regularne zajęcia integracyjno-kulturalne (m.in. wycieczki, ciekawe spotkania, koncerty, kino).

Jak skorzystać z udziału w projekcie?

W ramach drugiego turnusu, realizowanego w terminie od  18.11.2019r. do 30.09.2020r. wsparciem objętych zostanie 21 osób niesamodzielnych oraz  21 opiekunów faktycznych.

Rekrutacja trwa od 01.10.2019 r. do 30.10.2019r.

Dokumenty rekrutacyjne dostępne są:

-  na stronie  Gminy Aleksandrów Kujawski

-  w biurze obsługi interesanta w Urzędzie Gminy Aleksandrów Kujawski przy ul. Słowackiego 12

-  w Dziennym Domy Pobytu w Słomkowie 26

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy kontaktować się z pracownikami Dziennego Domu Pobytu w Słomkowie 26, tel. 790 309 808, ddp.slomkowo@op.pl

Załączniki:

formularz_zgloszeniowy_dla_opiekuna_ddp_ak.doc [147 KB]