IX edycja festiwalu PARZYBRODA

parzybroda1920x730.jpg

IX edycja festiwalu PARZYBRODA pod wezwaniem Jana Parzybrody i Edwarda Stachury. Impreza łącząca przeróżności, wykorzystująca kujawskie krajobrazy oraz szatańskie zdolności. Koncerty, odczyty literackie, projekcje filmowe, spacery i warsztaty odbędą się w trzech bliskich sobie miejscowościach: Białych Błotach, Aleksandrowie Kujawskim i Ciechocinku. Festiwalowe wydarzenia rozegrają się w różnorodnych przestrzeniach: w lesie nad rzeką Tążyną, w klubie Fado, w bibliotece, w kinie. W tym roku wystąpią m.in. : DEZERTER, MIKOŁAJ TRZASKA, THE PAU, KIEV OFFICE, KONRAD GÓRA, COJOT CARLOS, ADAM BORZIČ, ZOFIA BAŁDYGA, MACIEJ BOBULA, ILONA WITKOWSKA, JAKUB SĘCZYK, ALEKSANDER TROJANOWSKI, RAFAŁ RÓŻEWICZ, NATALIA DZIUBA. Zapraszamy i miejmy nadzieję, do zobaczenia!

PROGRAM FESTIWALU:

DZIEŃ I (30.08.2019)

godz. 10.00 - Ciechocinek, Miejska Biblioteka im. Janusza Żernickiego - Warsztaty twórczego pisania dla młodzieży. Prowadzenie: ANNA CIEPLAK

godz. 16.00 – Ciechocinek, kino „Zdrój” - projekcja filmu „DEZERTER – NIE MA ZAGROŻENIA” (reż. Paweł Konjo Konnak)

godz. 17.00 - Ciechocinek, kino „Zdrój” - projekcja filmu „WOJACZEK”, spotkanie z reżyserem LECHEM MAJEWSKIM

godz. 19.00 – Aleksandrów Kujawski, klub Fado – Scena literacka / Blok dolnośląski, cz. I: ALEKSANDER TROJANOWSKI, RAFAŁ RÓŻEWICZ, NATALIA DZIUBA

godz. 20.00 – Koncert w Fado: KIEV OFFICE

DZIEŃ II (31.08.2019)

BIAŁE BŁOTA (gmina Aleksandrów Kujawski), SCENA W LESIE NAD TĄŻYNĄ

godz. 18.00 - Scena literacka / Blok dolnośląski, cz. II : KONRAD GÓRA, MACIEJ BOBULA, ILONA WITKOWSKA, JAKUB SĘCZYK

godz. 19.00 – Koncert: THE PAU

godz. 20.00 – Koncert: MIKOŁAJ TRZASKA