18. Ogólnopolskie Spotkania Poetów BIAŁA LOKOMOTYWA

image1.jpeg

Wydarzenie odbędzie się 6-7 września w Łazieńcu, wsi rodzinnej Edwarda Stachury. W programie edycji nie zabraknie wartościowej poezji i muzyki, znajdzie się miejsce dla teatru, usłyszymy ciekawe interpretacje twórczości Stachury.

Wystąpią między innymi: trio Brzoska Marciniak Markiewicz, Jacek Różański z zespołem, Radek Wiśniewski, Justyna Koronkiewicz, Marcin Jurzysta, Marek Andrzejewski, Joanna Wicherkiewicz i Jolanta Stelmasiak, Zuzanna Moczek, Dorota Sowa Kuziela, Tomek Krzemiński, Piotr Rudzki. Daria Danuta Lisiecka z gitarzystą Arkadiuszem Podstawką zaprezentują się w premierowym wykonaniu „Obłoków nad bulwarem”. Pojawią się gościnnie poeci z Rumunii, z którymi spotkanie poprowadzi tłumacz ich wierszy Bartosz Radomski ( Enormi Stationis), poeta, filolog klasyczny, wykładowca UW i tłumacz. Będzie nocny slam i wolna trybuna poetów przed domem rodzinnym Edwarda Stachury, a także czytanie wybranych fragmentów utworów Stachury.

Gwarantujemy dobry poziom i twórczą improwizację, rozmach i kameralność, a także niepowtarzalną, co wielu od lat podkreśla, atmosferę spotkań.

Znalezione obrazy dla zapytania facebook ikona

Organizatorzy 18. edycji Spotkań:

Gminna Biblioteka Publiczna w Służewie

Gmina Aleksandrów Kujawski