JAK PRAWIDŁOWO SEGREGOWAĆ ODPADY? ULOTKA INFORMACYJNA

ug_aleks_jak_prawidlowo_segregowac_odpady.jpg

Szanowni Mieszkańcy Gminy Aleksandrów Kujawski!

Dla przypomnienia zasady prawidłowej segregacji odpadów

Z uwagi na nowelizację ustawy i zmianę Regulaminu utrzymania czystości i porządku w naszej Gminie od 1 września 2020 r. oraz po sygnałach płynących od firmy wywozowej o niewłaściwej segregacji odpadów przez mieszkańców Gminy Aleksandrów Kujawski, przypominamy o obowiązku prawidłowej segregacji odpadów komunalnych na właściwe frakcje, ze ścisłym zachowaniem kolorystyki worków/pojemników:

papier i tektura – niebieski

szkło – zielony

- metale i tworzywa sztuczne – żółty,

- odpady zmieszane – czarny,

odpady bio, odpady kuchenne – brązowy

W przypadku nierealizowania obowiązku segregacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami, firma wywozowa ma obowiązek udokumentować ten fakt i przekazać informacje do tut. urzędu, co skutkować będzie wszczęciem postępowania i naliczeniem opłaty w wysokości 4-krotnej stawki podstawowej, czyli 72 zł od 1 osoby za miesiąc lub miesiące, w których nie dopełniano obowiązku selektywnego zbierania odpadów.

Przypominamy prawidłowa segregacja odpadów wpływa na zmniejszenie ilości odpadów zmieszanych, a to przedkłada się na zmniejszenie kosztów odbioru i zagospodarowania odpadów.

Ulotka w pdf - do druku poniżej w załączniku.

Załączniki:

ulotka_jak_prawidlowo_segregowac_odpady.pdf [544.85 KB]