INFORMACJA DLA HODOWCÓW DROBIU - UWAGA HPAI

uwagahpai.jpg

Mając na uwadze zbliżający się sezon jesionno-zimowy i związane z tym migracje ptaków i związane z tym migracje ptaków dzikich udostępniamy na prośbę Powiatowego Lekarza Weterynarii w Aleksandrowie Kujawskim informację odnośnie wirusa zjadliwej grypy ptaków HPAI wśród hodowców drobiu na terenie Gminy Aleksandrów Kujawski.

Przypominamy o bezwzględnym przestrzeganiu zasad bioasekuracji jakie muszą spełnić gospodarstwa w celu ochrony utrzymania drobiu przed zakażeniem wirusem grypy ptaków, zarówno wskutek kontaktu z dzikim ptactwem, jak i za pośrednictwem osób oraz środków trasportu wjeżdżających na fermy drobiu.

Więcej informacji na temat bioseakuracji gospodarstw w załączniku oraz na stronie http://www.piw-aleksakuj.naszbip.pl

Załączniki:

20201102_114039.pdf [2.12 MB]