Informacja dla osób starszych i osób przebywających w kwarantannie

Mając na względzie ryzyko rozpowszechniania się w Polsce wirusa SARS-CoV-2 apelujemy do osób starszych o ograniczenie pobytu w miejscach publicznych oraz w większych skupiskach ludzi.

Prosimy o zachowanie rozwagi, ponieważ osoby przewlekle chore oraz osoby starsze znajdują się w grupie osób szczególnie zagrożonych.

Zwracamy się z prośbą do rodzin, sąsiadów o pomoc osobom starszym w zakupach, zaopatrzeniu w leki oraz załatwianiu spraw urzędowych.

Osoby starsze, samotne, niesamodzielne, nieposiadające rodziny mogą zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Aleksandrowie Kujawskim telefonicznie pod nr tel. 570-215-255 w celu uzyskania pomocy.

Osoby przebywające w kwarantannie, które wymagają wsparcia Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w formie posiłku lub produktów żywnościowych, zakupu leków, pomocy psychologicznej lub innego rodzaju wsparcia proszone są o kontakt tel. pod nr 570-215-255

Magdalena Zarębska
Kierownik GOPS w Aleksandrowie Kujawskim