UWAGA KOMUNIKAT - WODOCIĄG - UJĘCIE GRABIE

woda_do_spozycia.jpg

KOMUNIKAT Z DNIA  11.09.2020 r.

PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W ALEKSANDROWIE KUJ.

DOTYCZĄCY WODOCIĄGU GMINY ALEKSANDRÓW KUJ.- UJĘCIE GRABIE

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Aleksandrowie Kuj. informuje, że w próbkach wody pobranej w dniu 08.09.2020r. w ramach kontroli wewnętrznej nad jakością wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, z wodociągu gminy Aleksandrów Kuj.-ujęcie Grabie, zaopatrującego w wodę mieszkańców 5 miejscowości na terenie gminy Aleksandrów Kuj.: Grabie, Opoczki, Opoki, Wilkostowo, Zduny stwierdzono obecność bakterii grupy coli.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. poz. 2294).

Woda warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu.

Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków, niemowląt i dzieci do lat 2 oraz osób ze znacznie obniżoną odpornością (np. transplantacje, chemioterapia i chorych na AIDS).

Uwaga: Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

Z WODOCIĄGU GMINY ALEKSANDRÓW KUJ.- UJĘCIE GRABIE KORZYSTAJĄ MIESZKAŃCY 5 MIEJSCOWOŚCI: GRABIE, OPOCZKI, OPOKI, ZDUNY I WILKOSTOWO

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Gminnym Przedsiębiorstwem Usługowym „Algawa” Sp. z o.o. w Aleksandrowie Kuj. przy ul. Przemysłowej 10, telefon:  570 569 568

Opublikowano: 15 września 2020 08:30

Kategoria: Aktualności

  • Wydrukuj

Wyświetleń: 693

© 2015 Gmina Aleksandrów Kujawski

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Aleksandrów Kujawski przyjazna (nie)pełnosprawnym mieszkańcom" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.