UWAGA - OD 1 WRZEŚNIA OBOWIĄZKOWA SEGREGACJA ODPADÓW

Od 1 września 2020 r. zgodnie z nowelizacją ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2019 r. poz. 2010 ze zm.) wszyscy mieszkańcy Gminy Aleksandrów Kujawski zobowiązani są do segregacji odpadów komunalnych. Ustawa nie daje możliwości wyboru przez właściciela nieruchomości sposobu gromadzenia odpadów w sposób nieselektywny.


UWAGA - Zmiana wysokości opłaty ze względu na skorzystanie ze zniżki za kompostowanie bioodpadów oraz obowiązek przejścia z braku selekcji odpadów na obowiązkowe segregowanie powoduje konieczność złożenia nowej deklaracji.

 

Deklarację, o której mowa właściciele nieruchomości zobowiązani są złożyć niezwłocznie w Urzędzie Gminy Aleksandrów Kujawski, osobiście, przesyłką pocztową lub drogą elektroniczną.

Załączniki:

nowa_deklaracja_ug_aleks.pdf [223.05 KB]

Opublikowano: 26 sierpnia 2020 14:46

Kategoria: Aktualności

  • Wydrukuj

Wyświetleń: 613

© 2015 Gmina Aleksandrów Kujawski

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Aleksandrów Kujawski przyjazna (nie)pełnosprawnym mieszkańcom" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.