UWAGA - DO 24 LIPCA 2020 R. TRWA NABÓR WNIOSKÓW O OSZACOWANIE SZKÓD W ROLNICTWIE

Trwa nabór wniosków o oszacowanie szkód w gospodarstwie rolnym oraz działach specjalnych produkcji rolnej, które wystąpiły na skutek niekorzystnego zjawiska atmosferycznego. Wnioski dostępne w Punkcie Obsługi Interesanta oraz na stronie internetowej Urzędu.

Całkowita powierzchnia poszczególnych upraw rolnych w danym sezonie wegetacyjnym, z których w danym roku przewidziany jest zbiór plonu w gospodarstwie rolnym musi być zgodna z powierzchniami deklarowanymi z wnioskiem o płatności w ramach wsparcia bezpośredniego.

Podanie we wniosku nieprawidłowych danych może wiązać się z wydłużeniem terminu otrzymania przez producenta rolnego protokołu, a w konsekwencji z utrudnieniami w uzyskaniu pomocy. W związku z tym wskazane jest do wniosku o oszacowanie strat dołączyć aktualny wniosek w ramach wsparcia bezpośredniego.

Rolnik, którego macierzyste gospodarstwo znajduje się w Gminie Aleksandrów Kujawski zobowiązany jest podać wszystkie uprawy rolne (także z innych gmin) oraz te, w których nie wystapiły straty.

WNIOSKI O OSZACOWANIE SZKÓD W ROLNICTWIE DOSTĘPNE PONIŻEJ W ZAŁĄCZNIKU

Załączniki: