Informacja dla pszczelarzy, posiadaczy rodzin pszczelich oraz mieszkańców Gminy Aleksandrów Kujawski

zgnilec.jpg

Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski przekazuje informację Inspekcji Weterynaryjnej Powiatowego Lekarza Weterynarii w Aleksandrowie Kujawskim w sprawie ustanowienia obszaru występowania zgnilca amerykańskiego pszczół jako obszaru zapowietrzonego w gminie Aleksandrów Kujawski w granicach administracyjnych miejscowości Przybranówek, Poczałkowo, Kolonia Przybranowska, Przybranowo, Wólka, Kazin, Ośno Drugie, Plebanka, Ostrowąs, Konradowo, Słomkowo.

Podkreślić należy, że w obszarze zapowietrzonym w/w miejscowości na terenie gminy Aleksandrów Kujawski oraz w granicach obszaru określonym w Rozporządzeniu zakazuje się:

- przemieszczania, bez zezwolenia Powiatowego Lekarza Weterynarii w Aleksandrowie Kujawskim rodzin pszczelich, matek pszczelich, pszczół, pni pszczelich, plastrów, produktów pszczelich, uli i ich wyposażenia bezpośrednio z pasiek oraz sprzętu i narzędzi używanych do pracy w pasiece;

- pozyskiwania produktów pszczelich od rodzin pszczelich podejrzanych o chorobę;

- organizowania wystaw i targów z udziałem pszczół.

Załączniki:

rozporzadz_nr_1_z_2020.pdf [929.68 KB]