Wnioski w sprawie szacowania strat w uprawach rolnych - GRAD I ZALANIA

W związku z wystąpieniem do Wojewody Kujawsko – Pomorskiego w dniu 23 czerwca 2020 r. o powołanie komisji do spraw oszacowania zakresu i wysokości szkód w uprawach rolnych, spowodowanych niekorzystnym zjawiskiem atmosferycznym – gradem oraz powstałych szkód w związku z zalaniem pół uprawnych w Gminie Aleksandrów Kujawski, Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski informuje, że wnioski o oszacowanie zakresu i wysokości szkód, w gospodarstwach rolnych położonych na obszarze Gminy Aleksandrów Kujawski, składać można na udostępnionym druku, w terminie do 24 lipca 2020 r. w Urzędzie Gminy w Aleksandrowie Kujawskim, ul. Słowackiego 12.

Wnioski o oszacowanie zakresu i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej dostępne są w tut. Urzędzie Gminy (Biuro Obsługi Interesanta, ul. Słowackiego 12, tel. 542822059) oraz na stronie internetowej: www.gmina-aleksandrowkujawski.pl.

Wnioski zgłoszone po terminie nie będą uwzględnione w zbiorczym protokole strat.

 

Ponadto, w nawiązaniu do informacji napływających z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w tym w związku z wejściem w życie w dniu 9 czerwca 2020 r. przepisów rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz.U. z 2020 r. poz 1009) uprzejmie informujemy, że producenci rolni będą zgłaszać wnioski o oszacowanie szkód postawstałych w wyniku suszy za pośrednictwem specjalnej publicznej aplikacji.

W przypadku powstania szkód w wyniku działania pozostałych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych stosuje się dotychczasowe zasady tj. szacowania szkód przez powołane przez Wojewodę komisje.

Bardzo prosimy o uważne śledzenie strony internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi - zakładka "Niekorzystne zjawiska atmosferyczne" gdzie publikowane są na bieżąco wszystkie informacje i potrzebne dokumenty.

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/niekorzystne-zjawiska-atmosferyczne

Załączniki:

ogloszenie.pdf [90.73 KB]

wniosek_o_oszacowanie_strat__grad_2020_+zal.pdf [222.01 KB]

Opublikowano: 06 lipca 2020 11:20

Kategoria: Aktualności

  • Wydrukuj

Wyświetleń: 692

© 2015 Gmina Aleksandrów Kujawski

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Aleksandrów Kujawski przyjazna (nie)pełnosprawnym mieszkańcom" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.