Informacja dla osób starszych i osób przebywających w kwarantannie

Mając na względzie ryzyko rozpowszechniania się w Polsce wirusa SARS-CoV-2 apelujemy do osób starszych o ograniczenie pobytu w miejscach publicznych oraz w większych skupiskach ludzi.

Prosimy o zachowanie rozwagi, ponieważ osoby przewlekle chore oraz osoby starsze znajdują się w grupie osób szczególnie zagrożonych.

Zwracamy się z prośbą do rodzin, sąsiadów o pomoc osobom starszym w zakupach, zaopatrzeniu w leki oraz załatwianiu spraw urzędowych.

Osoby starsze, samotne, niesamodzielne, nieposiadające rodziny mogą zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Aleksandrowie Kujawskim telefonicznie pod nr tel. 570-215-255 w celu uzyskania pomocy.

Osoby przebywające w kwarantannie, które wymagają wsparcia Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w formie posiłku lub produktów żywnościowych, zakupu leków, pomocy psychologicznej lub innego rodzaju wsparcia proszone są o kontakt tel. pod nr 570-215-255

 

Magdalena Zarębska
Kierownik GOPS w Aleksandrowie Kujawskim

 

Opublikowano: 16 marca 2020 09:44

Kategoria: Aktualności

  • Wydrukuj

Wyświetleń: 182

© 2015 Gmina Aleksandrów Kujawski

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Aleksandrów Kujawski przyjazna (nie)pełnosprawnym mieszkańcom" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.