Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje – możliwości finansowania - konferencja

W imieniu Stowarzyszenia „Europa Kujaw i Pomorza” serdecznie zachęcamy do udziału w konferencji: „Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje – możliwość finansowania w ramach regionalnych zwrotnych produktów finansowych oraz w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego„ która odbędzie się 17 stycznia br. w siedzibie Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. przy ul. Włocławskiej 167 w Toruniu (budynek A).

Eksperci omówią, kto i na co może otrzymać wsparcie, jakie warunki musi spełniać wnioskodawca oraz jakie wydatki i w jakiej wysokości można finansować ze środków pomocowych, aktualną informację nt. funduszy europejskich dla przedsiębiorców w regionie.
Eksperci z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości przedstawią możliwości otrzymania dofinansowania na opracowanie i wdrożenie innowacyjnych technologii, rozwiązań, procesów, produktów i usług w ramach programu „Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje”. Wsparcie finansowe będzie oferowane w formule otwartych konkursów w trzech obszarach tematycznych:

• Innowacje w zakresie zielonych technologii (green industry innovation);
  • Innowacje w obszarze wód morskich i śródlądowych (blue growth);
  • Technologie poprawiające jakość życia (welfare technologies).

Dotacje będą mogły pokryć do 70% kosztów kwalifikowanych i wynosić nawet 8 mln zł. Dodatkowo przewidziano tzw. "Schemat małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet" – osobna pula środków, o które mogą starać się firmy, których właścicielkami lub współwłaścicielkami są kobiety.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, jedną firmę mogą reprezentować maksymalnie dwie osoby.

W trakcie spotkania istnieje możliwość indywidualnych konsultacji z Pośrednikami Finansowymi KPFR oferującymi pożyczki na rozwój przedsiębiorstw.

Konferencja skierowana jest do mikro, małych lub średnich firm oraz instytucji otoczenia biznesu.

Rejestracja na wydarzenie jest obowiązkowa: http://ekip.kujawsko-pomorskie.pl/index.php/szkolenia

Załączniki:

Program konferencji [574.75 KB]