Uroczystość Upamiętniająca Bitwę Powietrzną nad Poczałkowem

plakat.jpg

Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski serdecznie zaprasza 4.09.2019 r. o godz. 10:00 na Uroczystość Upamiętniającą Bitwę Powietrzną Pilotów 141. i 142. Eskadry Myśliwskiej III. „Toruńskiego” Dywizjonu Myśliwskiego, która odbędzie się w Parku w Poczałkowie.

Obchody zaszczyci swoją obecnością Pan Daniel Rolski, syn kpt. pil. Tadeusza Rolskiego, który od 3 września 1939 r. pełnił obowiązki d-cy dywizjonu myśliwskiego (w skład którego wchodziły 141 i 142 eskadra myśliwska).

Na wydarzeniu gościć będziemy również przedstawicieli Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy z ekspozycją historyczną, m.in,. obecny będzie Pan Bartosz Smykowski, autor publikacji "Lotnictwa Armii Pomorze w kampanii polskiej 1939 roku" opisującej m.in. bitwę lotniczą nad Poczałkowem.

Na uroczystości będą pracowali również na falach eteru krótkofalowcy z Klubu Krótkofalowców PZK FORT IV przy ToMiTo w Toruniu. Uruchomią radiostacje krótkofalarskie, na których w ramach akcji dyplomowej "Lotnictwo Armii Pomorze w wojnie obronnej 1939 roku" będą nadawali pod znakami okolicznościowymi SN80FL i SN80TR  upamiętniającymi  postacie pilotów   - dowódców III/4  dywizjonu myśliwskiego - kpt. pil. Floriana Laskowskiego(FL)  i kpt. pil. Tadeusza Rolskiego (TR). Serdeczne podziękowania dla Pana Mariusza Thomasa za pomoc w organizacji uroczystości.

Opublikowano: 28 sierpnia 2019 13:15

Kategoria: Aktualności

  • Wydrukuj

Wyświetleń: 691

© 2015 Gmina Aleksandrów Kujawski

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Aleksandrów Kujawski przyjazna (nie)pełnosprawnym mieszkańcom" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.