V Turniej Sołectw w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Aleksandrów Kujawski już za nami

dsc_0645.jpg

20 lipca 2019 r.  na Orliku w Przybranowie rozegrano po raz V Turniej Sołectw w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Aleksandrów Kujawski. W kolejnej edycji imprezy wzięło udział 10 sołectw: Rożno-Parcele, Służewo, Przybranowo, Plebanka, Ostrowąs, Podgaj, Słońsk Dolny, Wołuszewo, Stawki, Opoczki.
Drużyny w wyniku losowania zostały podzielone na 3 grupy, gdzie rozgrywano mecze każdy z każdym. Do dalszej rywalizacji awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Następnie zwycięzca każdej grupy trafiał na zespół który zajął w swojej grupie drugą lokatę. Przegrany tej rywalizacji odpadał, a zwycięzca awansował do finału.
W finałowej trójce turnieju zagrało sołectwo: Służewo, Przybranowo, oraz Rożno-Parcele. Tutaj mecze rozgrywane były każdy z każdym. Po raz pierwszy w turnieju udało się wygrać drużynie ze sołectwa Służewo, II miejsce przypadło sołectwu Przybranowo, a III sołectwu Rożno-Parcele.

Najlepszym strzelcem turnieju został Szymon Zupa ze Służewa, a najlepszym bramkarzem Kacper Buszka z Przybranowa.

Nad prawidłowym przebiegiem meczu czuwali sędziowie z K-P ZPN z Włocławka.

Również poza boiskiem było ciekawie, o co zadbało Koło Gospodyń Wiejskich z Przybranowa. Panie serwowały pyszne dania i wyszukane ciasta, wszystkim uczestnikom czas umilała muzyka puszczana z głośników.

Najmłodsi mogli skorzystać z urządzeń zabawkowych (dmuchańce), przeprowadzone były animacje dla dzieci w postaci zabaw i konkursów a także przejażdżki na kucyku. Dodatkową atrakcją były wata cukrowa, popcorn.

Przewodniczący Rady Gminy Pan Waldemar Bartczak, sołtys Pan Michał Kurczyk, Radne Barbara Kuraczyk i Alicja Cichocka wręczyli zwycięskim drużynom puchary oraz dyplomy oraz piłki gry w piłkę nożną, pozostałym drużynom dyplomy za aktywny udział w V Turnieju Sołectw w Piłce Nożnej.

Wydarzenie zostało zrealizowane przy współpracy miejscowych animatorów, KGW w Przybranowie, Sołtysa Przybranowa Pana Michała Kurczyka, Rady Sołeckiej i Radnej Gminy Pani Barbary Kurczyk  oraz Gminy Aleksandrów Kujawski.

Dziękujemy za sprawowaną opiekę medyczną podczas turnieju OSP Wołuszewo.

Ponadto drużyna Oldboys ze Służewa została Mistrzem FA PLAYARENA LIGI C2 w sezonie wiosennym 2019 oraz awansowali do LIGI B.
Drużynie ze Służewa gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozgrywkach.

Zdjęcia:

Opublikowano: 22 lipca 2019 11:33