Stan Pogotowia Przeciwpowodziowego

Wojewoda Kujawsko-Pomorski ogłasza z dniem 29.05.2019 r. od godz 00:00 stan pogotowia przeciwpowodziowego dla terenów nadwiślańskich (w gminie Aleksandrów Kujawski: Otłoczyn, Wołuszewo, Słońsk Dolny).

W załączniku ostrzeżenie hydrologiczne

Ostrzeżenie hydrologiczne

wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych

Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych

Stopień zagrożenia: 2

Obszar: Wisła (kujawsko-pomorskie)

Ważność: od godz. 18:00 dnia 28.05.2019 do godz. 12:00 dnia 30.05.2019

Przebieg: na rz. Wiśle poniżej stopnia wodnego Włocławek obserwuje się wzrost poziomu wody w strefie wody wysokiej. W ciągu najbliższej doby prognozuje się przekroczenie stanu ostrzegawczego na wodowskazie Toruń, a w kolejnej przekroczenia stanów ostrzegawczych na wodowskazach: Bydgoszcz-Fordon, Chełmno i Grudziądz.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska : 95%

Uwagi: brak

Dyżurny synoptyk hydrolog: Marcin Dominikowski

Źródło informacji: BPH IMGW-PIB Kraków Obszar Warszawa, INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:6.

Załączniki:

280519_wezbranie_z_przekroczeniem_stanow_ostrzegawczych_na_rz_wisle.doc [44 KB]