"POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE" relacja z 27. finału WOŚP

"Pomaganie jest dziecinnie proste" – to hasło tegorocznej, organizowanej 27. raz, zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
Sztab gminy Aleksandrów Kujawski już po raz dziesiąty włączył się do ogólnopolskiej charytatywnej zbiórki,  by wspólnie zagrać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.
 
Nasz sztab liczył 20 wolontariuszy. Prócz uczniów ze Szkół Podstawowych w Służewie w zbiórkę włączyły się szkoły z Ostrowąsa, Opok, Przybranowa i Wołuszewa. Pomoc ofiarowały również panie z Koła Kobiet oraz Koła Emerytów i Rencistów ze Służewa, które częstowały słodkościami, chlebem ze smalcem oraz ciepłym gulaszem. Panie cały dochód przekazały do puszki. Po raz kolejny w naszą zbiórkę włączyła się również firma „Karo” Roman Bajdalski. Dochód ze sprzedaży popcornu został również przekazany na Orkiestrę. Finał tradycyjnie rozpoczął się od dźwięków instrumentów dętych naszej Gminnej Orkiestry prowadzonej przez pana Romana Organiściaka.
 
Z okazji dziesiątego jubileuszu przyłączenia się Gminy do wspólnego grania na mieszkańców czekała moc atrakcji:  na scenie pojawił się sam Jurek Owsiak w multimedialnym wydaniu, który przywitał wszystkich zgromadzonych dobrze znanym „SIEMA”.
 
Następnie zaprezentowali się młodzi artyści: Gabrysia Łaptuta, Marika Potaczek, Amelia Gumińska - zwyciężczynie przeglądu piosenki rockowej – „ROCKOWE NUTKI”, uczennice Szkoły Podstawowej z Opok – Julia Paczkowska, Alicja Sadowska i Maja Paczkowska oraz Drużyna Harcerska „SOKOŁY”, do wspólnej zabawy zapraszały zespoły taneczne: Roztańczone Jedyneczki i Number One pod kierunkiem pani Anny Serockiej, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Służewie przygotowani przez panią Mirosławę Sawicką – Stolarską oraz dzieci z centrum tańca „Gabi” Sylwii Piwońskiej.
 
Wielką niespodzianką były również pozdrowienia multimedialne dla sztabu i mieszkańców od Heli (Leszka Malinowskiego) z kabaretu Koń Polski, Piotra Pręgowskiego z kabaretu „Ławeczka z Ranczo” oraz Jacka Nocha (stand-uper).
 
Występy sceniczne poprzedzały licytacje ofiarowanych przedmiotów, prócz gadżetów z fundacji WOŚP pojawiły się m.in. zestawy biurowe ufundowane przez Gminę Aleksandrów Kujawski, kosz słodyczy ufundowany przez sklep spożywczo-przemysłowy „AGA” z Poczałkowa, rzeźba anioła wykonana i podarowana przez Ewę Rynarzewską, obraz wykonany i podarowany przez Monikę Skrucha, piłka nożna i medal z Klubu Sportowego Orzeł Służewo. 
 
Licytowano również: voucher na polerowanie samochodu osobowego podarowany przez Jarosława Lewandowskiego, poduszkę w kształcie sowy z pracowni krawieckiej Szyciowa Przygoda, koszulki i kubki podarowane przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Strażak” przy OSP Straszewo, voucher na sesję zdjęciową Studio Fotografii Artystycznej Magdaleny Preis, voucher na usługę kosmetyczną salon „Z PAZUREM”, bon na manicure hybrydowy i masaż twarzy plus algi podarowany przez Kącik Urody, voucher na usługę fryzjerską salon Metamorfoza, kołowrotki wędkarskie podarowane przez Klub Sportowy Team Kujawy Stawki, łańcuchy śniegowe Taurus Diament podarowane przez FHU KARO Waganiec, bon na regenerację twarzy podarowany przez salon kosmetyczny Babiniec, bon na pielęgnację włosów i skóry – salon fryzjerski Patris, pizzę ufundowaną przez pizzeria PIANO, misia strażaka, skrzaty, anioła bożonarodzeniowego, kubki podarowane przez kwiaciarnię Stokrotka, piernika. Nie zabrakło tortu wykonanego przez panią Bożenę Świątkowską Radną Gminy Aleksandrów Kujawski, który na aukcji sprzedano w kawałkach. Jak podczas poprzedniego finału dużym zainteresowaniem cieszyła się licytacja jednego dnia w roli Wójta Gminy Aleksandrów Kujawski. Po raz drugi w fotelu szefa zasiądzie Zuzanna Szymańska ze Służewa.  
 
Podczas finału Klub Honorowych Dawców Krwi „Strażak” przy OSP w Straszewie prowadził punkt, w którym można było zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Na zakończenie szef sztabu Małgorzata Świątkowska symboliczną różą podziękowała tym, którzy przez te 10 lat włączali się w organizację finałów WOŚP, a na wszystkich czekała słodka niespodzianka tort z okazji 10-lecia naszego sztabu.
 
Tort wykonała i podarowała Katarzyna Paczkowska, zaś kwiaty ofiarowała zaprzyjaźniona kwiaciarnia Stokrotka. 
 
Zebrane pieniądze komisyjnie liczyły Panie Milena Jabłońska, Kasia Tokarska i Bożena Szudzik. Spośród wolontariuszy najwięcej zebrali: Maciej Kulpa – 1290,81 zł, Oliwia Cieślewicz – 852,97 zł i Zuzanna Stachowiak - 729,02 zł. Podczas 27. finału WOŚP nasz "mały" sztab zebrał  łącznie 14189,43 zł 34 euro i 2 złote pierścionki. Cała kwota została przekazana fundacji WOŚP, która w tym roku zagrała dla dzieci małych i bez focha. 
 
Dziękujemy wolontariuszom, komisji i wszystkim, którzy zechcieli być z nami w tym dniu. Do zobaczenia za rok, bo przecież gramy do końca świata i jeden dzień dłużej.
 

I pamiętajcie – POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE !

Pełna fotorelacja po kliknięciu w link:
https://photos.app.goo.gl/fonmg2AUHeqzQxop9

"POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE" - 27. finału WOŚP (13.01.2019 Służewo)

Opublikowano: 16 stycznia 2019 14:36

Kategoria: Aktualności

  • Wydrukuj

Wyświetleń: 1584

© 2015 Gmina Aleksandrów Kujawski

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Aleksandrów Kujawski przyjazna (nie)pełnosprawnym mieszkańcom" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.