Orszak Trzech Króli w Rożno-Parcele - relacja

dsc_0149.jpg

Po raz siódmy spod kościoła pw. NPM Wspomożenia Wiernych w Aleksandrowie Kujawskim ruszył orszak Trzech Króli do Rożna-Parcele. Na czele jechało pięciu jeźdźców, a wielki pochód pieszych prowadzili jak zawsze państwo Barbara i Jan Kacprzakowie. Jako trzej monarchowie wystąpili ks. Ireneusz Śliwiński, ksiądz Krzysztof Tomeczkowski, wiceprzewodniczący rady gminy Marek Wieczorek. Na placu przy świetlicy wiejskiej stanęła stajenka, a w niej w rolę Marii i Józefa wcielili się tradycyjnie państwo Monika i Krzysztof Stasińscy. W orszaku szła też Gminna Orkiestra pod batutą Romana Organiściaka. Na miejscu monarchowie pokłonili się Świętej Rodzinie, a kolędy zaśpiewały dzieci. Lokalna społeczność przygotowała słodycze dla najmłodszych i ciepły poczęstunek dla wszystkich.

Fotorelacja:

https://pomorska.pl/orszak-trzech-kroli-2019-w-aleksandrowie-kujawskim-zdjecia/ga/13788094/zd/33105954

http://www.kujawy.media.pl/index.php/powiat-aleksandrowski/19409-trzej-krolowie-w-roznie-parcele-2019#!TrzechKroli_RoznoParcele_2019_1

Orszak Trzech Króli w Rożno-Parcele (6.01.2019)

Opublikowano: 08 stycznia 2019 12:07

Kategoria: Aktualności

  • Wydrukuj

Wyświetleń: 2245

© 2015 Gmina Aleksandrów Kujawski

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Aleksandrów Kujawski przyjazna (nie)pełnosprawnym mieszkańcom" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.